Jdi na obsah Jdi na menu
 


Třídní akce

Příspěvky

2022_05_24_Turnaj v přehazované

28. 5. 2022

Místo tělocviku jsme měli možnost se zapsat do turnaje v přehazované. Připravila ho paní učitelka Mašková za pomoci dalších učitelů a žáků.

Mohli jsme si napříč třídami vytvořit skupiny, které se zúčastní turnaje. 

V týmu muselo být minimálně 8 hráčů, aby se mohlo střídat, anebo byli nějací náhradníci. Taky jsme je museli poskládat tak, aby tam byli minimálně 2 hráči od každého pohlaví.

Každý tým dostal barvu, a v té taky musel hrát. 

Všechny týmy se rozdělili na dvě skupiny A a B.

 

Hrálo se na dvou místech - a to v Sokolovně a tělocvičně. Postupovalo se metodou pavouka, a na konci se konalo finále, kde se rozhodlo o absolutním vítězi. 

 

Z naší třídy se do týmu zapsalo 5 lidí a zbytek pomáhal např. jako čároví rozhodčí, zapisovatelé atd. 

 

Gratulujeme Maxovi Hrubému který se svým týmem vybojoval 2. místo. A ostatním samozřejmě za účast. 

 

Bylo to zajímavé zpestření a rádi jsme se zúčastnili.

 

Terka Loužecká

 

2022_05_17_Chemie_hravě

22. 5. 2022

Dneska jsme druhou půlku hodiny strávili s octem a jedlou sodou. V podstatě jsme soutěžili, komu se rukavice nafoukne víc.

Reakci sody a octa říkáme neutralizace. Reaguje kyselina (ocet) a zásada (soda). Vzniká voda, octan sodný a hlavně oxid uhličitý, který způsobil nafukování rukavic.

Několik fotografií z akce zde

Vendula Šustková

 

2022_05_12_Simulujeme působení vnějších geologických činitelé v terénu.

22. 5. 2022

V přírodopise probíráme působení vnějších činitelé na krajinu a jejich vliv na vznik usazených hornin.

Proto jsme si udělali venkovní pokus na přeměny krajiny hlavně pomocí vody.

Udělali jsme si čtyři stanoviště a nejdříve jsme je připravili.

1. Vliv povrchové vody

Nádoba plná písku a hlíny , navrch jsme položili několik kamenů a z vrchu jsme začali konví lít vodu. Pozorovali jsme jak si povrchová voda tvoří cestičky a jak se vyhýbá kamenům - tvoří tzv. meandry.

2. Vliv dešťové vody - 1 

Vzali jsme tři PET lahve a ty rozřízli svisle dolů. Jednu jsme vyplnili pouze hlínou, do druhé hlínu, kterou jsme pokryli rostlinnou drtí a do třetí jsme umístili celé drny.

Pozorovali jsme, jak čistá nebo špinavá voda vyteče, kolik půdy se vyplaví a kolik vody se vsákne.

3. Vliv dešťové vody - 2 

Do plastové bedny jsme s pomocí písku udělali dva kopce. Na jeden jsme položili trs trávy a na druhý jsme nedali nic. 

Pozorovali jsme, co písek udělá a jak kopec bez vegetace zeroduje.

4. Vliv mořské vody na pobřeží

Jako poslední jsme dělali pokus který nám měl ukázat jak vznikají pláže a další pobřežní geologické prvky.

Do plastové bedny jsme do jedné půlky uhladili písek - simuloval skalní pobřežní stěnu. Do druhé půlky jsme nalili trochu vody a potom jsme s bednou houpali a voda narážela do písku a pomalu vytvářela pláž.

Myslíme si, že se nám pokusy povedly a taky jsme hezky spolupracovali. 

Fotodokumentace z naší činnosti zde.

Terka Loužecká

 

2022_05_12_Matematika venku

22. 5. 2022

Místo normální matematiky, tedy matematiky ve třídě a rýsování na papír, jsme šli rýsovat ven! 

Rýsovali jsme na asfalt křídami. 

Jako pomůcky jsme používali: provázky, velká pravítka , dřeva, křídy, metry a pásma.

Pracovali jsme ve skupinách po 4 lidech. Dostali jsme zadání se 4 úlohami, které jsme měli narýsovat a následně vypočítat, případně prozkoumat.

Práci jsme si rozdělili tak, že si každý vyzkoušel něco.

Řešili jsme tyto úlohy:

 1. Narýsovat kružnici s daným poloměrem, vyznačit v ní průměr a vypočítat obsah a obvod vzniklého kruhu.
 2. Narýsovat kružnici s poloměrem 1,3 m a v ní vyznačit tětivu o délce 1 m. Vypočítat vzdálenost tětivy od středu kružnice a pak dorýsovat potřebné prvky, aby šlo výpočet ověřit měřením.
 3. Sestrojit kružnici, když máme zadány 3 body, které na kružnici leží - to znamená konstrukčně najít střed této kružnice.
 4. Na kružnici z úlohy č. 1 vyznačit několik bodů C1, C2, C3, …, spojit je s krajními body průměru a přemýšlet, jakou společnou vlastnost mají všechny takto vzniklé trojúhelníky.

Fotogalerie z naší práce zde.

Terka Loužecká

 

2022_05_05_Atletický trojboj

8. 5. 2022

5.5. 2022 se ve škole konal pro druhý stupeň atletický trojboj.  Účastníků bylo hodně, jen z naší třídy se přihlásilo 14 lidí.

Trojboj byl složen ze tří disciplín

- vrh koulí

- sprint na 60 metrů 

- skok do dálky 

Kategorie byly rozděleny takto: 

- dívky 7. ročník 

- chlapci 7. ročník 

- dívky 8. a 9. ročník 

- chlapci 8. ročník 

- chlapci 9. ročník 

V kategorii chlapci 8. ročník se z naší třídy výborně umístili Kuba Dvořák (2. místo) a Richard Kotáb (3. místo).

GRATULUJEME.

Z holek se žádná neumístila na předních pozicích, ale jsme rády za účast. 

Trojboj byl dobře zorganizovaný a užili jsme si to. 

Terka Loužecká

 

2022_04_22_I naše třída slaví Den Země

26. 4. 2022

Jako každý rok, i letos jsme oslavili svátek naší planety - Den Země.

Ekotým sice připravil mnoho aktivit na školní zahradě a jejím okolí, my jsme ale využili nabídku navštívit štoly, které vznikly ve středověku při těžbě zlata.

Ráno jsme měli sraz před školou a chvíli jsme si povídali o tom, co to Den Země je, a proč se slaví. 

 

 

2022_03_09 a 2022_03_24 Modelujeme geologické jevy

6. 4. 2022

V rámci výuky přírodopisu se snažíme kromě jiného i o názornost. 

Při probírání zemské kůry a jejích poruch jsme modelovali pomocí ručníků. Nejlépe se nám dařily vrásy, které jsme  způsobovali bočním tlakem. 

Fotogalerie zde

Při výuce o sopkách jsme s využitím  modelu sopky, který jsme vyrobili v rámci samostatných prací, octa, jedlé sody a potravinářského barviva demonstrovali různé sopečné aktivity - hlavně vylévání lávy a v případě vyššího natlakování materiálu v magmatickém krbu i erupci, která výrazně přesahovala samotnou výšku sopky. 

Video zde

 

2022_02_28_Seznámení s 3D tiskárnou

2. 3. 2022

Ukázka 3D tiskárny 

28.2. jsme se poslední čtyři vyučovací hodiny rozdělili na dvě skupiny a šli postupně do počítačové učebny, kde jsme se měli seznámit s 3D tiskárnou.  

První hodinu jsme se seznámili s panem Petrem Polívkou který nám tiskárnu ukázal a popsal. Řekl, jak tiskárna funguje, že se plní plastovou náplní a co produkuje. Ukázal nám jejich webové stránky a typy tiskáren a jejich ceny. 

 

Potom jsme si každý na počítači otevřeli program, kde jsme si mohli navrhnout cokoliv, co nás napadne, různé tvary postavy a jejich velikosti. 

Po třídě koloval tablet, do kterého jsme si mohli nakreslit obrázek, který se následně dal do 3D tiskárny a nechal se udělat. 

Bylo to něco nového a zajímavého , bavilo nás to.

Terka Loužecká

 

 

2022_02_12_Postřehy z lyžáku.

28. 2. 2022

 

Postřehy z lyžařského kurzu - 7. - 11. 2. 2022

 

 • Lyžařský kurz proběhl ve Vítkovicích v Krkonoších. Každý den jsme chodili dvakrát na svah - cca na dvě hodiny. Sjezdovky tam byly velké a nebylo tam moc lidí.  Snídani, oběd i večeři jsme měli v místní školce a bydleli jsme ve škole opodál. Líbilo se mi tam a určitě se tam chci ještě někdy podívat.
 • Cesta na hory proběhla v pořádku. Ubytování bylo taky dobré. Jídlo bylo slabší. Sjezdovky byly dobře upravené. Jeden den jsem si při první jízdě na snowboardu zlomil ruku. Ve čtvrtek jsme kvůli silnému větru odjeli do Jilemnice, kde jsme si prohlédli muzeum v zámku o historii lyžování. Lyžák bych hodnotil velmi kladně.
 • Na lyžáku se mi moc líbilo, klidně bych jela znovu. Byli jsme i na výletě v Jilemnici, abychom se prohlédli muzeum. Lyžování mě bavilo, jen jsme moc čekali na lanovku i učitele. Vařili celkem dobře.
 • Bavil mě páteční slalom. Byl to závod, kdy si každý vylosoval svoje číslo a pak 2x jel, Oba časy se sečetly a večer proběhlo vyhodnocení.
 • Spali jsme ve škole a snídali ve školce. Během dvou večerů jsme měli disco. Většinu času jsme lyžovali, jen jeden den jsme jeli do Jilemnice, do muzea.
 • Lyžák jsem si užil. Výlet do Jilemnice byl v pohodě. Sjezdovka Aldrov ve Vítkovicích byla velmi dobrá a lyžování na ní bylo super. Ubytování v základní škole bylo ale špatné.
 • V pondělí, úterý, středu a pátek jsme byli na svahu. Rozdělili jsme se do 3 lyžařských skupin a navíc lidí, kteří jezdili na snowboardu, měli svou vlastní skupinu. Na snídani, oběd a večeři jsme chodili do místní školky. Večer jsme měli vyhrazený pro svoje vlastní aktivity a na soutěže vymyšlené učiteli. Ve čtvrtek jsme jeli do muzea.
 • Na lyžáku jsme byli 6 dní, bydleli jsme v tamní škole. Pěšky jsme docházeli na blízkou sjezdovku Aldrov. Bohužel jsme místo dne vyhraženého pro běžky, kvůli počasí, neběžkovali a odjeli do Jilemnice, kde jsme si prohlédli místní muzeum, kde byla zajímavá expozice o lyžích a o místní šlechtě.
 • Dvakrát jsme měli diskotéku. Byli jsme ve snowparku. Dobře vařili. Na snowboardu jsme se učili spíše triky, než volnou jízdu. Pokoje byly fajn, na pokoji nás bylo sedm, takže byla pořád sranda. Na chodbě se většinou hrály deskové hry a alespoň jsem trochu poznala ostatní třídy.  Všichni tam byli dost fajn.
 • Mým největším zážitkem je kakajíčko v bufetu na lanovce. Ubytování bylo dobré. Chování na pokoji jsme čekal horší.
 • Lyžák byl dobrý a velmi zábavný. Rozsekal jsem se jen dvakrát. Postele nic moc, ale jinak dobrý. Jediné, co mi vadilo bylo to, že nikde nebylo zrcadlo a za celý týden jsem se na sebe nemohl podívat.
 • Učili jsme se carving. Poslední den jsme měli závod. Na běžkách jsme nebyli kvůli počasí, místo toho jsme byli v Jilemnici.
 • Můj největší zážitek bylo samotné lyžování. Hodně jsem se podle mě v lyžování zlepšil. Dobrý byl páteční závod. Jídlo bylo velmi dobré. Ubytování průměrné - postele byly nejhorší, jinak jsem byl velice spokojen.
 • lyzak_mapa.png
 

2022_01_31_Cesta do Pekingu končí

12. 2. 2022

2022_01_31_CESTA DO PEKINGU

 

Dnes 31.1.2022 v den pololetního vysvědčení byly vyhlášeny výsledky cesty do Pekingu. Stihli jsme dojít do Pekingu před začátkem zimní olympiády.

Skončili jsme na krásném druhém místě a dostali jsme diplom, čokolády a klíčenky s tématem zimní olympiády. 

Každý z nás do toho dal co nejvíc mohl a někteří svůj styl dopravy do školy změnili. Doufáme, že to tak bude pokračovat i po skončení výzvy a každý udělá něco pro své zdraví. Celá soutěž nás bavila i bonusové úkoly spojené s ní.  

Loužecká Tereza 

 

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »