Jdi na obsah Jdi na menu
 


2019_12_Zachraňujeme prales a pomáháme pomocí Skutečného dárku.

20. 12. 2019

ZÁCHRANA PRALESA

Podrobnosti o projektu na záchranu pralesa v Indonésii najdete na webové stránce: https://pralesdetem.cz/zachran-prales/

Tropický deštný prales je největší suchozemskou přírodní „továrnou“ na kyslík. Tvoří se v něm voda a světová oblačnost, která je tolik důležitá pro udržení stabilních klimatických podmínek. Žije v nich a roste více než 50% všeho živého a zeleného na Zemi. Jsou nenahraditelným ekosystémem!

Jeho každodenní devastace ve jménu ekonomiky a neudržitelného rozvoje, je tragédií a zločinem současnosti. Většina lidí se na něm podílí svým konzumním způsobem života. Poptávka po tropickém dřevu, nadměrná spotřeba papíru, či světový obchod s divokými druhy zvířat, jsou toho důkazem. Konzumace potravin a používání kosmetiky s obsahem palmového oleje jen dokresluje tento smutný vývoj lidské civilizace, která jen těžko připouští svůj díl odpovědnosti za devastaci deštných pralesů díky palmě olejné.

Nadnárodní společnosti den za dnem ničí deštné pralesy a společně se zločineckými organizacemi pustoší naši planetu Zemi. Mají dostatek finančních prostředků k tomu, aby vykoupily celé pralesní oblasti a poté je vypálily, či vykácely, aby je nahradily velkoplošnými plantážemi palmy olejné, jejíž olej lidé potom konzumují, aniž by se ptali, co tento byznys způsobuje za nenapravitelné škody na životním prostředí a místních lidech. Stejně tak se na devastaci deštných pralesů podílí výsadba plantáží eukalyptů, které se pěstují za účelem výroby papíru. Co můžeme udělat my, kterým to není jedno?

KOLIK CHCETE ZACHRÁNIT DEŠTNÉHO PRALESA?


SKUTEČNÝ DÁREK

Jedná se o  projekt Člověka v tísni. Podrobnosti najdete na webové stránce: https://www.skutecnydarek.cz/ 

My jsme se rozhodli zakoupit do Afriky záchod. Žádný jiný vynález za posledních 200 let nezachránil tolik životů jako záchod. Přitom téměř jedna miliarda lidí na světě stále žádný záchod nevlastní a chodí vykonávat potřebu do křoví. To způsobuje znečištění vody, kterou lidé pijí a se kterou vaří. Nemít záchod také znamená nemít soukromí, což v chudých zemích ohrožuje obzvláště ženy. Darujeme-li záchod, dáváme lidem nejen zdraví, ale i důstojnost.

Dále jsme se rozhodli zajistit lidem v nouzi 10 000 litrů pitné vody - a to buď formou tablet na úpravu vody nebo zajištěním vodního zdroje. 

Přidáte se k nám?