Jdi na obsah Jdi na menu
 


2021_10_07_Savci a skládankové učení

10. 10. 2021

Nejprve vznikly domovské týmy, každý člen týmu měl odpovědnost za zpracování části informací, které byly týmu předloženy. Tým se také domlouval na způsobu zpracování výstupů a podílu jednotlivých členů na této práci.

Následovala práce jednotlivců - každý studoval své informace, podtrhával klíčová fakta, zvýrazňoval si je, dělal si výpisky, ... a přemýšlel, jak své informace předá ostatním.

Aby se zvýšila šance, že všichni svoji práci pochopili a že se jim podařilo svoje informace opravdu kvalitně zpracovat, následovala práce v expertním týmu, kde se sešli lidé se stejnými vstupními informacemi a vzájemně se slaďovali.

Na závěr se všichni vrátili do domovských týmů a probíhalo vzájemné učení a tvorba společného výstupu - v našem případě plakátu.

V další hodině pak následovalo prezentování práce jednotlivými týmy ostatním. Tato fáze se nám, bohužel, kvůli nekázni části žáků, nepodařila zvládnout stoprocentně, plakáty jsou ale nyní vyvěšeny ve třídě a každý je může využít pro své sebevzdělání.

Jednotlivé týmy se svými výtvory zde